آموزش فعال سازی Steam Guard
آموزش فعال سازی استیم گارد

آموزش فعال سازی Steam Guard

استیم گارد برنامه ای جهت ورود دو مرحله ای به اکانت استیم و همینطور تایید ارسال گیفت ها و ترید ها می باشد. لذا اگر اکانت استیم شما برایتان مهم است یا با استفاده از گیفت کارت استیم والت مقدار قابل توجهی اکانتتون را شارژ کرده اید، نصب و فعال سازی استیم گارد یکی از اولویت های شما خواهد بود.

ابتدا از طریق لینک زیر برنامه Steam را برای سیستم عامل موبایل خود دانلود کنید.

https://help.steampowered.com/en/faqs/view/6891-E071-C9D9-0134

( نرم افزار استیم گارد برای سه سیستم عامل Android، iOS و Windows Phone در دسترس می باشد.

همینطور برای کسانی که به گوگل پلی استور دسترسی ندارند لینک مستقیم نرم افزار قرار داده شده است. )

نصب نرم افزار مثل همه نرم افزار های سیستم عامل شما کاملاً عادی می باشد و نکته خاصی ندارد.

هنگامی که برنامه را نصب کردید و با مشخصات ( یوزرنیم و پسورد ) Steam خود وارد اکانت شدید، در تب Steam Guard قرار خواهید گرفت. از اینجا می توانید “Add authenticator” را برای تنظیم احراز هویت خود انتخاب کنید.

فعال سازی استیم گارد steam guard

سپس یک شماره تلفن وارد می‌کنید، شماره‌ای که می‌توانیم آن را با یک پیامک تأیید کنیم. اگر زمانی دسترسی به اکانت Steam خود را از دست دادید، می‌توانید با درخواست از Steam برای ارسال پیامک به این شماره تلفن، آن را به سرعت بازیابی کنید.

آپدیت 2024 : در آپدیت های اخیر محدودیتی برای این مورد از طرف استیم درنظر گرفته شده است. به این صورت که اگر اکانت شما لیمیت باشد یعنی تا به حال خریدی با حداقل مقدار 5 دلار بر روی آن انجام نشده باشد امکان اضافه کردن و تایید شماره موبایل را ندارید. آموزش رفع محدودیت استیم

شماره تلفن خود را وارد کنید. پیشوند بین المللی را از منوی کشویی اضافه کنید.

روش فعال سازی استیم گارد steam guard

Steam یک پیامک حاوی کد تایید به گوشی شما ارسال می کند.

شماره تلفن استیم گارد

کدی را که به آن شماره تلفن ارسال شده است وارد کنید. اگر پیامک را دریافت نکردید، بر روی گزینه ی Send the code again بزنید تا دوباره ارسال شود. توجه: بسته به شرکت مخابراتی شما، پیام ها می توانند موقتاً به تعویق بیفتند. اگر بعد از چند ساعت SMS را دریافت نکردید، لطفاً برای راهنمایی بیشتر برای پشتیبانی Steam ایمیل بزنید یا تیکت بگذارید.

فعال سازی استیم گارد steam guard

وقتی کد با موفقیت وارد شد، یک کد بازیابی به شما نمایش داده می شود. کد را یادداشت کرده و در مکانی امن ذخیره کنید. این کد به شما این امکان را می‌دهد تا در صورت گم شدن تلفن یا از دست رفتن اطلاعات نرم افزار استیم گارد خود، اکانت خود را بازیابی کنید. این مرحله را نادیده نگیرید و حتماً یادداشت کنید.

روش های ورود به اکانت بعد از فعال سازی استیم گارد

هنگامی که احراز هویت موبایل با موفقیت فعال شد، سه گزینه برای تأیید ورود به سیستم Steam خود خواهید داشت.

  1. از برنامه تلفن همراه برای اسکن کد QR ارائه شده توسط Steam در هنگام ورود استفاده کنید
  2. نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید، سپس Steam یک اعلان برنامه برای شما ارسال می کند و از شما می خواهد که تأیید کنید
  3. نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید، سپس کد Steam Guard را از اپلیکیشن موبایل وارد کنید

حفاظت از چند اکانت

حال اگر چند اکانت استیم داشتیم چطور میتوانیم استیم گارد برای آن ها فعال کنیم؟

برنامه Steam موبایل شما می تواند برای احراز هویت چندین اکانت Steam استفاده شود. از منوی کشویی آبی در تب Steam Guard، یک اکانت را انتخاب کنید یا یک اکانت جدید اضافه کنید. برای افزودن احراز هویت موبایل به این اکانت، مراحل بالا را دنبال کنید. وقتی این کار با موفقیت انجام شد، می‌توانید ورود به سیستم همهاکانت هایتان را بدون توجه به اینکه کدام اکانت وارد برنامه شده است، تأیید کنید.

هر گونه سوال یا مشکلی داشتید میتوانید از طریق پشتیبانی استیم با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید.